Atrakcje w okolicy

Atrakcje w okolicy

A kiedy zabraknie Wam już sił na wycieczki piesze zapraszamy do zwiedzania naszych okolic.

Placeholder Image

Żywiec

Muzeum Browaru Żywiec

To dawny Browar Arcyksiążęcy z 1856 r. z zachowaną XIX zabudową. Oprócz zabytkowej części, dla zwiedzających jest również udostępniona część współczesna- z ogromną kadzią filtracyjną. Muzeum posiada ekspozycje mieszczące się aż w 18 salach, o łącznej powierzchni 1600m2. Przy Muzeum funkcjonuje również karczma galicyjska oraz można obejrzeć bogatą kolekcję butelek i etykiet.

Więcej na: http://www.muzeumbrowaru.pl/zwiedzanie-muzeum.html

Muzeum Miejskie – Stary zamek

Zwany również „Małym Wawel” to średniowieczny zamek, który z czasem przekształcił się w rezydencję o charakterze pałacowym. To najstarszy obiekt świecki w mieście, którego początki sięgają XV stulecia.

Więcej na: http://www.muzeum-zywiec.pl/


Międzybrodzie Żywieckie

Kolej linowo-terenowa na górę Żar

Położona w zachodniej części Beskidu Małego góra Żar, zwana jest również „górą lotników”. U jej stóp funkcjonuje Szkoła Szybowcowa, której początki sięgają dwudziestolecia międzywojennego. O wyjątkowości góry świadczy również znajdujący się na szczycie zbiornik wodny elektrowni szczytowo-pompowej o powierzchni 14 ha.

Więcej na: http://www.pkl.pl/zar/home


Istebna, Jaworzynka, Koniaków

Izba Pamięci Jerzego Kukuczki

Dlaczego Jerzy Kukuczka zabierał ze sobą na górskie wyprawy ulubione maskotki? Jakie prace wykonywał, aby zebrać niezbędne środki na kolejne wyprawy? Jak oceniał osiągnięcia pana Jerzego Reinhold Messner? Tego i wielu innych ciekawostek z życia słynnego himalaisty można dowiedzieć się właśnie tutaj. Muzeum prowadzi żona pana Jerzego, która na co dzień mieszka w Katowicach stąd konieczność uzgodnienia wcześniej swojej wizyty telefonicznie.

Więcej na: http://www.kukuczka.net/informacja/57/o-izbie

Muzeum Koronki Izba Pamięci Marii Gwarek

Zobaczyć tu można wiele ciekawych koronek i „uheklowanych” arcydzieł, znanych na całym świecie w tym wiele unikatowych eksponatów tj. czepiec, obszycia chust, kołnierzyki itp. Do najbardziej oryginalnych należy niedokończona serweta przygotowywana specjalnie dla królowej Anglii Elżbiety II.

Więcej na: http://www.istebna.eu/?p=obiektyMore&iObiekt=101